برنامه های پیش رو جوجیتسو برزیلی

در گفتگو با مهر عنوان شد

برنامه زیادی برای توسعه جوجیتسو داریم/ حضور ۶ تیم در لیگ قطعی است

مسئول رشته جوجیتسو برزیلی گفت: این رشته در ایران طرفداران زیادی دارد که بدون شک با اجرای برنامه‌های متنوع تعداد بیشتری از جوانان جذب خواهند شد.

به گزارش خبرنگار مهر، با نظر مثبت وزارت ورزش و صدور مجوز از سوی فدراسیون انجمن‌های ورزش‌های رزمی، رشته «جوجیتسو برزیلی» فعالیت خود را در ایران زیر نظر امیر همسایه از مربیان با سابقه ورزش‌های رزمی آغاز کرد.

همسایه که از مربیان جودو است و سابقه حضور در کادر فنی تیم‌های ملی در رده‌های سنی مختلف را دارد از جمله مربیان پیش رو در رشته جوجیتسو است که طلای بازی‌های داخل سالن ویتنام و نقره قهرمانی آسیا در ازبکستان را در کارنامه داشته و ۵ سال نیز سرمربی تیم ملی جوجیتسو کشورمان بوده که در نهایت پس از چند سال تلاش موفق شد مجوز فعالیت «BJJ» یا همان جوجیتسو برزیلی را دریافت کند.

وی در این رابطه به خبرنگار مهر گفت: خیلی خوشحالم که پس از سال‌ها تلاش و تحمل مرارت‌های زیاد سرانجام به هدف خود رسیدم. قبل از هر چیز از تمام کسانی که پیش از این در جوجیتسو فعالیت داشته اند تشکر و قدردانی می‌کنم و با رخصت از تمام بزرگان پس از صدور مجوز از سوی وزارت ورزش و فدراسیون از این پس به صورت قانونی و رسمی فعالیت خود را ادامه خواهیم داد.

مربی سابق تیم ملی جودو ادامه داد: پیش از این قهرمانان زیادی در این رشته موفق به کسب مدال شده اند، ولی به دلیل نداشتن مجوز، از سوی مسئولان ورزش کشور به رسمیت شناخته نمی‌شد و جوایزی هم به آن تعلق نمی‌گرفت. از این پس قهرمانان می‌توانند برای کسب مدال‌های با ارزش جهانی و سایر تورنمنت ها مبارزه کرده و در ایران نیز از سوی وزارت ورزش جوایز خود را دریافت کنند.

همسایه ادامه داد: من نمایندگی رسمی سازمان جهانی این رشته را داشته و مجوز اخذ آزمون و اعطای کمربند تا سطح زیر مشکی را دارم. بر همین اساس برنامه‌های خود را پس از هماهنگی با فدراسیون ورزشهای رزمی اعلام و اجرا خواهیم کرد که مهمترین آن در شرایط فعلی برگزاری لیگ است. تاکنون 6 تیم برای حضور در لیگ اعلام آمادگی کرده اند که با توجه به اخذ مجوز پخش زنده تلویزیونی این تعداد افزایش خواهد یافت.

وی در پایان به شرایط عضویت در این رشته هم اشاره کرد و گفت: تمام ورزشکاران رشته جوجیتسو که کارت عضویت فدراسیون را داشته باشند، می‌توانند در این رشته فعالیت کنند. ما در سالهای قبل ۲۰ دوره مسابقه برگزار کردیم که ۶ دوره آن مربوط به همین جوجیتسو برزیلی است که توسط خود من برگزار شد. از پس از هم مسابقات مختلفی داریم و تیم ملی هم اعزام خواهد شد.

منبع : خبرگزاری مهر | کد خبر 5227481

به بالای صفحه بردن